Urotest.cz

Rubriky
Blog

MŮŽE ALKOHOL OVLIVNIT FUNKCI PROSTATY?

25. 10. 2023

Žijeme v uspěchané době, kdy se kolikrát nestačíme ani otočit a celý rok je najednou pryč. S novým rokem si většina z nás dala nějaké předsevzetí. Někdo chce zhubnout, jiný začít cvičit a vy třeba žít zdravě. Velká část předsevzetí se týká zdravějšího životního stylu. Slyšíme to stále dokola. Dbejte na životosprávu, budete žít déle. Ale vy se cítíte dobře, jediné, co vás trápí, je častější močení a sem tam nějaké to pobolívání na „spodku“.

Žádný problém, přeci jen vám není už dvacet. Nějaká ta bolístka se už musela projevit. Zkusili jste se zamyslet nad tím, zda nemohou tyto zdravotní komplikace mít co dočinění s prostatou? Ano, je to tak, správná životospráva může ovlivnit stav vaší prostaty. Co vadí nejvíce?

Především alkohol

Jistě všichni známe pořekadlo, že „alkohol je metla lidstva“ a u benigní hyperplazie prostaty to platí dvojnásob. Ať už zvětšenou prostatu máte nebo se jí chcete vyhnout, je vhodné omezit množství užívaného alkoholu na co nejmenší. Díky přítomnosti většího množství alkoholu v těle dochází k zatěžování prostaty a tím i zhoršení její funkce, což může zapříčinit vznik zánětu. Tento problém se netýká jen mužů nad 50 let, ale právě mladší generace, která holduje alkoholu ve větší míře. Suchý únor tak může tím správným impulzem pro skoncování s alkoholem nebo minimalizací jeho příjmu.  Vaše prostata vám poděkuje!