Urotest.cz

Rubriky
Blog

ZDRAVÁ STRAVA JE DŮLEŽITÁ I JAKO PREVENCE BHP

11. 5. 2023

Tak jako u jiných onemocnění, i zde platí, že méně je někdy více. Menší porce, méně tuku a méně koření. I tyto drobné změny zlepší váš zdravotní stav a sníží riziko zvětšené prostaty. Vaše jídlo by však mělo být pestré a bohaté na vitamíny a zdraví prospěšné látky. Chipsy a smažák opravdu nejsou vhodnou volbou.

To stejné by se dalo říct o kávě a dalších nápojích, které obsahují kofein. Kávu si v dnešní době můžete téměř všude dát bez kofeinu. Je to sice jen malý krok, ale i ten se počítá. Větší množství alkoholu nebo kofeinu v těle vede k větší zátěži prostaty, díky čemuž se zhoršuje i schopnost její funkce, což může zapříčinit vznik zánětu.

Když už dodržíte rady ohledně zdravé stravy a omezené konzumace alkoholu, je dobré se zaměřit ještě na dostatek pohybu. Není potřeba udělat denně sto kliků, ale bohatě postačí se cestou z práce projít, o víkendu nesedět u televize, ale vyrazit na nějaký pěší výlet a změnu pocítíte okamžitě. Většina urologických problémů je spojena se sedavým zaměstnáním, proto je potřeba pohyb někde nahnat. Když už ale sedíte u PC celý den, najděte si 2 minuty času a zkuste si online UROtest, který prověří stav vaší prostaty. UROtest se skládá z několika jednoduchých otázek a výsledek máte hned.